Sieciowanie Muzeów na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego

Sieciowanie Muzeów na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego

W czwartek, 21 kwietnia 2022r. przedstawiciele instytucji kultury z województwa podlaskiego odwiedzili nasze miasto, by poznać lokalną historię Wielkiego Gościńca Litewskiego. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula osobiście przywitał gości oraz zaprosił do zapoznania się z sokołowską kulturą i historią.

Spotkanie rozpoczęło się na moście rzeki Bug, w miejscowości Frankopol, gdzie przebiega granica województw. Pierwszym punktem wizyty był pounicki kościół św. Anny w Rogowie.
Dalszym – Sokołowski Ośrodek Kultury w którym obejrzeli występ ZPiT „Sokołowianie” oraz uczniów Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokołowie Podlaskim. Nie mogło zabraknąć oczywiście Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego „Stacja Sokołów”, gdzie poznali historię szlaku i muzeum. Na końcu skosztowali dań nawiązujących do idei szlaku w Chabry&Maki – Restauracja Podlaska.

W ciągu dwóch dni odwiedzą jeszcze m.in. Węgrów, Liw, Dobre, Sulejówek i Stanisławów.

SOK, UM
Fot./ M. Sadokierski