Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto flagi - grafika ilustracyjna
www.gov.pl

Szanowni Państwo,

Już za kilka dni, 2 maja, obchodzić będziemy jedno z najmłodszych świąt państwowych – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Upamiętnia on historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Jak co roku zatem zwracam się do Państwa z prośbą, abyśmy w tym dniu udekorowali nasze domy, wywieszając flagę narodową, za co z góry serdecznie dziękuję.

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski
/-/ Bugusław Karakula

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

„Flaga, nasz najważniejszy obok godła symbol narodowy, choć formalnie ustanowiona dopiero w 1831 r., od wieków towarzyszyła Polakom we wszystkich przełomowych wydarzeniach historycznych. Miłość do biało-czerwonej łączy naszą wspólnotę, daje nam siłę i nadzieję. Podczas 123 lat zaborów żyła w sercach naszych rodaków jako symbol wolnego i niepodległego państwa. Była świadkiem narodzin Niepodległej, Powstania Warszawskiego, Grudnia’70, „Solidarności” i oporu w stanie wojennym. Towarzyszyła naszym żołnierzom podczas Bitwy o Anglię i walk o Monte Cassino. Pamiętajmy o tym, szanujmy fakt, że przetrwaliśmy jako wspólnota – także dzięki symbolom narodowym – i bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!”

Czytaj więcej na www.gov.pl