Nagłówki

Bajeczna fiesta – spektakl ekologiczny

bajeczna fiesta

25 kwietnia 2022r. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury w jednodniowym cyklu trzech spektakli dla poszczególnych szkół i przedszkoli wystawiono, w wykonaniu Teatru Kultureska, spektakl teatralno-ekologicznym „Bajeczna fiesta”.

„Bajeczna Fiesta” to interaktywny spektakl plenerowy o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody. W spektakl interaktywny wplecione są treści związane z tematem ochrony powietrza i segregacji odpadów.

Dzieci razem z bohaterami bajki śpiewały, pląsały, a także urządzały wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabrakło treści edukacyjnych. Dzieci uczyły się w jaki sposób można dbać o przyrodę. Miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także posegregować śmieci z bohaterami bajki. SuperEkoBohaterowie pokazali dzieciom jak zaczarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza. Spektakl miał też na celu udowodnić widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – bohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Dzieci miały także okazję zaśpiewać na cześć przyrody wyjątkowy przebój zespołu The Jelonband „Ole ole, ole ole! Czysta przyrodo – kochamy cię!”.

Na scenie wystąpiła gwiazda rock’nd’jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband – Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka).

Ta wesoła zwierzęca kompania codziennie urządza Bajeczną Fiestę z okazji Święta Przyrody. A dlaczego codziennie? Bo codziennie powinniśmy urządzać święto naturze – dbając o nią i ciesząc się z jej piękna. Fiesta będzie doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie, jak możemy uczynić nasz świat czystym i ekologicznym. Bohaterami spektaklu stały się też same dzieci, które miały okazję wziąć udział w wesołych konkurencjach.