Pomoc z miejskiego punktu odbioru wyruszyła na Ukrainę

Ciężarówka wypełniona darami dla Ukrainy

Dary w ilości około 3,5 tony zostały dziś przed południem zapakowane na ciężarówkę, która przyjechała do Sokołowa z naszego miasta partnerskiego Dubno na Ukrainie. Na paletach znalazły się przede wszystkim żywność, koce, środki czystości i środki higieny osobistej.

Dalszą dystrybucją, tj. przekazaniem darów tam, gdzie są aktualnie najpotrzebniejsze, zajmie się samorząd miasta Dubno. Mają trafić do armii oraz ludności na terenach, gdzie toczą się walki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta, którzy wzięli udział w zbiórkach prowadzony w sieciach Topaz i Gama lub dostarczyli dary osobiście do naszego punktu.

Dziękujemy także sokołowskim firmom, które przekazały dary i/lub zaangażowały się w akcję pomocy uchodźcom, których gościmy w naszym mieście: „Sokołów S.A.” oddział w Sokołowie Podlaskim (1600 sztuk konserw mięsnych), PHU Topaz (środki czystości, konserwy mięsne), GAMA, Segromet Sp. z o.o., Telefony Podlaskie S.A., PHU DarGaZ, a także pracownikom jednostek podległych miastu.

Miejski punkt odbioru pomocy będzie nadal czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe i przyszłe wpłaty na rzecz pomocy Ukrainie na subkonto otwarte przez Miasto Sokołów Podlaski:

47 1240 2715 1111 0000 3272 6033