Nowy miejski autobus już kursuje

Kolorowo oznakowany miejski autobus na przystanku w Centrum Przesiadkowym przy ul. Targowej

1 lutego na ulice naszego miasta wyruszył nowy miejski autobus. Kolorowo oznakowana maszyna wykonuje 6 kursów dziennie w godzinach 7:10 – 18:00, na nowej, 18-kilometrowej trasie. Przejazdy są bezpłatne.

Autobus wyposażony jest w klimatyzację, pneumatyczne zawieszenie i windę elektryczną dla wózków. Dotychczasowa trasa linii miejskiej została przedłużona o Aleję 550-lecia, ul. Wesołą i Kosowską, Centrum Przesiadkowe przy ul. Targowej, Szkolną, Nieciecką i Wilczyńskiego.

Pojazd zaprezentowany został na konferencji prasowej 31 stycznia. Władze miasta wyrażają nadzieję, że miejska komunikacja będzie służyć ochronie środowiska, pozwoli zwiększyć liczbę dostępnych miejsc parkingowych i ułatwi przemieszczanie się mieszkańcom.

Rozkład jazdy darmowej komunikacji miejskiej