Voci Cantati mają już 10 lat

10-lecie Voci Cantati

W niedzielę, 16 stycznia 2022r. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Jubileuszowy Zespołu Voci Cantati.

Na scenie pojawiło się ponad 70 utalentowanych osób, którzy z wielką pasją i lekkim wzruszeniem zaprezentowały swój jubileuszowy program artystyczny. Podczas uroczystej gali wystąpili: Voci Bambini, Voci Voci oraz Voci Cantati przy akompaniamencie Trochę Jazzu. Ich występ, poprzedzony licznymi próbami, był prawdziwą muzyczną ucztą dla całej publiczności.

Na zakończenie uroczystości życzenia złożyli przedstawiciele władz miasta oraz lokalnych grup kulturowych. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, w towarzystwie pani Sekretarz Miasta Marii Truszkowskiej, złożył na ręce pani Bożeny Kaczmarek kwiaty oraz tablicę upamiętniającą Jubileusz, a także podziękował za wkład jaki włożyła w rozwój kulturalny naszego miasta.

Ponad 10 lat wstecz, w listopadzie 2011 r. żywiołowa grupa przyjaciół, których łączyła jedna pasja – zamiłowanie do śpiewu, postanowiła wziąć udział w przeglądzie kolęd. Tak powstał Zespół Wokalny Voci Cantati, którego założycielką i dyrygentką jest Bożena Kaczmarek.

Początkowo ich próby odbywały się w sali przy kościele księży Salezjanów, a od marca 2012 roku pod dachem SOK. Zespół nieustannie się rozwijał i zarażał miłością do muzyki co raz to młodsze pokolenia. W 2012 roku powstała grupa dziecięca – Voci Bambini. Dzisiaj cały zespół liczy ponad 70 osób.

foto:  - Voci Cantati