Szlachetna Paczka z Urzędu Miasta

Zbiorowe zdjęcie z przekazania paczki

Po raz kolejny Burmistrz Bogusław Karakula z pracownikami Urzędu Miasta Sokołów Podlaski oraz Przewodniczący Waldemar Hardej z Radnymi Rady Miejskiej wzięli udział w akcji pomocy świątecznej dla potrzebujących. Urzędowa Szlachetna Paczka trafi do rodziny ze szczególnymi potrzebami.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Od 2001 roku Wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z rodzinami w potrzebie, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do programu. Dla rodzin zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Szlachetnej Paczki kontakt z Wolontariuszem i pomoc materialna stają się impulsem do zmiany.

Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Docierają do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Kierownictwo Urzędu Miasta Sokołów Podlaski wraz z pracownikami Urzędu tradycyjnie przyłączyło się do akcji. W akcję włączyli się Radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym. W tym roku Szlachetna Paczka trafi do rodziny, której trudna sytuacja materialna nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb, w tym na zakup niezbędnych sprzętów. Wspólnie z pracownikami Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie Podlaski wybrana została rodzina ze szczególnymi potrzebami związanymi z niepełnosprawnością dziecka.

W paczce znalazła się pralka, zamówiono także łóżko przystosowane dla osoby niepełnosprawnej. Dla dzieci z tej rodziny radością na pewno będą prezenty w postaci zabawek. Urzędowa Szlachetna Paczka trafi do rodziny w najbliższych dniach.

Szlachetną Paczkę przygotowuje się zgodnie z opisem sytuacji danej rodziny – na liście potrzeb są zwykle artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, odzież i obuwie, pomoce szkolne, sprzęt rehabilitacyjny czy AGD, czasem wymarzone przez dzieci prezenty.

Nie zdążyłeś zrobić Paczki? Wciąż możesz pomóc najbardziej potrzebującym. Szczegóły na stronie szlachetnapaczka.pl.