To już V edycja biegu Sokołowska RUNda!

5 września nad Zalewem Niewiadoma k. Sokołowa Podlaskiego odbędzie się już po raz kolejny impreza sportowa Sokołowska RUNda. W ramach tego wydarzenia zostaną rozegrane następujące konkurencje :

  • Biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych na dystansie 300-1000 m
  • Bieg na dystansie 5,4 km (1 RUNda dookoła jeziora)
  • Marsz Nordic Walking na dystansie 5,4 km (1 RUNda dookoła jeziora)
  • Bieg na dystansie 10,8 km (2 RUNdy dookoła jeziora)

Zwycięzcy wszystkich dystansów zostaną nagrodzeni pucharem i nagrodą rzeczową w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn( miejsca 1-3 ),oraz kategoriach wiekowych ( miejsca 1-3) K/M 16 (16-19lat), K/M20 (20-29lat), K/M30 (30-39lat),  K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+. Dodatkowo wprowadzone zostały kategorie specjalne: Najszybszy Sokołowianin/Sokołowianka, Najstarszy uczestnik biegu, a z okazji jubileuszu biegu  – Najszybszy weteran Sokołowskiej RUNdy.

Dodatkowo wśród uczestników przeprowadzony zostanie konkurs Pompka Challenge.

W pakiecie startowym uczestnicy otrzymują : numer startowy w elektronicznym pomiarem czasu, workoplecak z logo biegu, koszulkę biegu ( dzieci), dorośli- opcja dokupienia koszulki, na trasie : punkt nawadniania z woda, a na mecie: pamiątkowy medal posiłek regeneracyjny po biegu ( dorośli). Na miejscu obecna również będzie opieka medyczna.

Jesteśmy nieustannie  EKO – organizatorzy nieustannie dbają o to aby ograniczać zużycie opakowań plastikowch i chcą dołożyć cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

Wyjątkowym hasłem tegorocznych zmagań marszowo – biegowych podczas V Sokołowskiej RUNdy jest #NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ. Jest to zachęta do tego aby być aktywnym i dążyć do celu pomimo przeciwności, które możemy napotkać.

Imprezie będzie towarzyszyło miasteczko biegowe z namiotami wystawców, atrakcjami dla dzieci, losowaniem nagród dla dzieci a także strefą gastronomiczną. Dodatkowo będzie można skorzystać bezpłatnie z kajaków na Zalewie. O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ.

Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Gminy Sabnie.

Partner wydarzenia – Miasto Sokołów Podlaski

Sponsor Główny – Tarczyński S.A.

Sponsorzy Strategiczni : Parkiety Jabłoński, Westlab, One Organic

Organizator: Be Alive

Zapisy, regulamin i dodatkowe informacje: www.sokolowskarunda.pl

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich kibiców i zawodników, niezależnie od tego czy biegną po zwycięstwo czy dla przyjemności.

Plakat biegu V Sokołówska RUNda