77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Obchody 77. rocznicy wynuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2021, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o Godzinie „W”, w Sokołowie Podlaskim, jak i w całej Polsce, zawyły syreny.

Jak co roku, mieszkańcy naszego miasta zebrali się pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego, by oddać hołd Bohaterom, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę. Delegacje instytucji i urzędów, na czele z Burmistrzem Miasta Sokołów Podlaski Bogusławem Karakulą, przedstawicielami Biura Senatora RP Waldemara Kraski, przedstawicielami władz powiatowych na czele z Starostą Elżbietą Sadowską, Wicestarostą Ryszardem Domańskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Jackiem Odziemczykiem, dyrektorem Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcinem Celińskim oraz przedstawicielem Rady Miejskiej Markiem Krysiakiem, złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego. Następnie został odśpiewany Hymn Państwowy.