Skaldowie na jazzowo w SOK!

W środę 16 czerwca 2021 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu zorganizowany we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie.

Tym razem byli to „Skaldowie na jazzowo. Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” w wykonaniu Trio Wojciecha Gogolewskiego w składzie: Wojciech Gogolewski (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Adam Lewandowski (perkusja)

W ten wyjątkowy wieczór fani jazzu i twórczości Skaldów mogli usłyszeć w mistrzowskim wykonaniu największe przeboje Skaldów w jazzowych opracowaniach Wojciecha Gogolewskiego na trio jazzowe.

O swoim projekcie Wojciech Gogolewski pisze:

„Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego to hołd oddany najciekawszej i (moim zdaniem) najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów doczekali się tysięcy wersji swoich utworów a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Kulig to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów.
Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi.”