Premier Mateusz Morawiecki odwiedził sokołowską bazę HEMS

Premier Morawiecki Odwiedził sokołowską bazę LPR

14 czerwca Szef Rządu gościł w sokołowskiej bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski, Wiceminister Zdrowia Senator Waldemar Kraska, Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk oraz Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, Wójt Gminy Ceranów Ewa Częścik, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, a także przedstawiciele Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z dyrektorem SPZOZ Marią Sikorską.

Premier z zachwytem mówił o sokołowskiej bazie LPR. Podziękował Wiceministrowi Waldemarowi Krasce za zasługi w rozbudowę sokołowskiej bazy LPR.

Z Sokołowa Podlaskiego śmigłowce ruszają na akcje statystycznie nawet częściej jak raz dziennie. W zeszłym roku, jak powiedział mi szef tej placówki, startowano stąd 400 razy. Zatem tyle razy ratowano czyjeś życie i zdrowie. Chciałbym podziękować wiceministrowi Waldemarowi Krasce, który odpowiada za LPR i ratownictwo medyczne. On jest dobrym duchem nie tylko tej bazy, która została dodatkowo wyposażona, zbudowana, bo do 2016 roku to był kontener.

Premier Morawiecki zapowiedział także dalsze plany na rozwój polskiej służby zdrowia. W ramach Polskiego Ładu rząd ma przekazać 6 proc. PKB.

Zrobimy wszystko, by ten ważny filar, jakim jest służba zdrowia, był odpowiednio doceniony finansowo – zarówno od strony sprzętu, jak i kadry medycznej. Służba zdrowia i cały system ochrony zdrowia w ramach Polskiego Ładu będzie naszym oczkiem w głowie, stąd nasze zobowiązanie, żeby w najbliższych dwóch latach przeznaczyć na służbę zdrowia 6 proc. PKB.

Po krótkiej konferencji prasowej przed bazą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim Premier Mateusz Morawiecki udał do firmy Wikrusz, a następnie do Miedzny.

Zdjęcia:
Urząd Miasta Sokołów Podlaski
Kancelaria Premiera
Grafiki: Kancelaria Premiera