Ach, ten Broadway. WYROLUJ RAKA!

To był „gorący” wieczór! Tak trzeba powiedzieć o ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce 9 czerwca w Sokołowskim Ośrodku Kultury. „Ach, ten Broadway!” i WYROLUJ RAKA, czyli akcja profilaktyczna raka piersi, przyniosły wiele emocji.

Skąd pomysł na promocję profilaktyki? Dwa miesiące temu nasza koleżanka Ania, która śpiewa w Voci, dostała diagnozę-złośliwy nowotwór piersi z przerzutami. To był dla nas szok. Przyznajcie sami, że myśl o raku jest odległa i dopóki niedotkanie choroba naszych najbliższych, uważamy się za bogów. Postanowiliśmy głośno mówić o profilaktyce i wykorzystaliśmy do tego nasz koncert. W ten sposób obydwa wydarzenia zaowocowały cudownym odzewem. Pomocną dłoń podało nam Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach, które zaoferowało nam wykonanie bezpłatnych badań: USG piersi, USG ginekologiczne i cytologię. Chętnych na badania było więcej, niż lekarze mogli tego wieczora przyjąć. Cieszy nas to niezmiernie, dlatego współpraca z siedleckim Centrum będzie kontynuowana, a my będziemy Was o tym informować.

Tego wieczoru Voci dało dwa koncerty „Ach, ten Broadway!” w reżimie sanitarnym. Choć premiera była ponad rok temu i graliśmy już po raz czwarty, sala była zapełniona cudowną publicznością. Byliśmy podekscytowani i szczęśliwi, że w końcu, po tak długiej przerwie możemy znowu zagrać na żywo i mieć kontakt z widzem. Nastąpiła akcja-reakcja! Z każdą minutą dawaliśmy z siebie coraz więcej, a publiczność nas jeszcze bardziej „nakręcała”. Było zmęczenie, ale gdybyśmy mieli zagrać trzeci koncert, byłby on jeszcze równie ekscytujący jak pierwszy.

„Ach, ten Broadway”, jak wszystkie nasze ostatnie projekty, gramy zespołem Trochę Jazzu. Tworzymy zgrany duet z chłopakami.

Gościnnie zatańczyły z nami tancerki z BCDS, które uświetniają nasze koncerty.

Dziękujemy także Hubertowi Goś za współpracę podczas realizacji koncertu i udostępnienie „ciężkiego dymu” podczas utworu „Chcę być kopciuszkiem”.

Bożena Kaczmarek – kierownik Voci Cantati