Foto sesja Hip Hop Dance Family

8 kwietnia odbyła się sesja zdjęciowa z udziałem tancerek najstarszej grupy Hip Hop Dance Family, będąca zapowiedzią obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

Ze względu na obostrzenia przeciwepidemiczne, w tym roku najprawdopodobniej nie uda się zorganizować koncertu z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Tańca, dlatego chcemy to święto uczcić w inny sposób.

Hip Hop Dance Family to grupa taneczna, działająca w SOK od września 2015 roku. Uczestnicy zajęć – dzieci od 6 lat i młodzież do 16 lat – uczą się tańca w stylu hip-hop, pochodzącego z ulic Nowego Jorku. Bardzo popularna na całym świecie odmiana tańca, w znaczącym stopniu spopularyzowana za sprawą muzycznych wideoklipów. Taniec hip-hop charakteryzuje się dużą różnorodnością i żywiołowością, z jednej strony pełen niezwykłej ekspresji, z drugiej zaś dający przestrzeń do własnej inwencji, nieszablonowości, nieskrępowanej improwizacji.
Grupę prowadzi Karolina Długołęcka, wieloletnia tancerka Alternatywnego Teatru Tańca Luz, Wicemistrzyni Europy Hip-Hop, wielokrotna Mistrzyni Polski Hip- Hop oraz Jazz, Modern, Show dance a także Disco Dance.

Tymczasem przedstawiamy film i zdjęcia z kulis sesji, która jest zapowiedzią kwietniowego świętowania.