Ennio Morricone – mistrz muzycznych pejzaży

Sokołowski Ośrodek Kultury we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury zaprasza na koncert z cyklu „Mazowsze w Koronie” w wykonaniu Zespołu Kameralnego Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Jana Lewtaka. Koncert odbędzie się w sokołowskiej konkatedrze.

Koncert „Ennio Morricone – mistrz muzycznych pejzaży” to muzyczne pożegnanie z legendą muzyki filmowej, wszechstronnym, światowej sławy włoskim artystą. Ennio Morricone zmarł w lipcu 2020 roku w Rzymie w wieku 91 lat.
Ten wybitny kompozytor stworzył muzykę do ponad czterystu filmów. Zdobył 54 statuetki za muzykę, m.in. 2 Oscary, 3 Złote Globy i 4 nagrody BAFTA. W 2007 roku otrzymał Honorowego Oskara za całokształt twórczości.

Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka przygotowała koncert muzyki filmowej Ennio Morricone. Utwory, które wypełnią program koncertu opracował na orkiestrę kameralną Jan Lewtak.

Mazowsze w Koronie to cykl muzycznych wieczorów aranżowanych w zabytkach architektury województwa mazowieckiego. Zapraszani wykonawcy – czołowe polskie zespoły muzyki dawnej, znamienite orkiestry, chóry i zespoły kameralne oraz wybitni soliści – są magnesem przyciągającym na koncerty publiczność z małych ośrodków naszego regionu. Co roku w zabytkowych wnętrzach rozbrzmiewają wielkie i małe dzieła europejskich mistrzów.

Wstęp wolny.