Sukcesy naszych karateków

Nasi dobrze rokujący karatecy nawet w czasach pandemii odnoszą sukcesy. Z Mistrzostw Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostw Polski Juniorów Polskiego Związku Karate, które 7 listopada odbyły się w Zielonce, trójka naszych zawodników wróciła z medalami.

Zawodnicy OKKK 25 października, w Białymstoku, uczestniczyli w Turnieju Karate. Oni także stanęli na podium.

W Mistrzostwach wzięło udział 180 zawodników w całej Polski. Zawody mimo obostrzeń sanitarnych zostały przeprowadzone na wysokim poziomie.

W kategorii „młodzieżowców” (18-21 lat) wystartowali: Magda Baczewska i Maciej Grabowski. Magda wywalczyła brązowy medal, a Maciej dostał się do tury finałowej.

Ewa Pasek z sekcji OKKK w Sokołowie Podlaskim startowała w „Juniorach” zarówno w kata, jak i w kumite.

W kata dostała się do tury finałowej. W kumite stoczyła dwie bardzo dobre walki i dostała się do półfinału. Niestety przegrała walkę o wejście do finału.

Zawody zorganizował Klub Karate Kyokushin w Zielonce prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego.

Wśród sędziujących znaleźli się sensei Radosław Grabowski  i Tomasz Marcjaniak.

Zawodnicy OKKK wzięli udział w Turnieju Karate Kyokushin, który 25 października  w Białymstoku zorganizował sensei Piotr Sawicki i klub SCK Białystok.  Nasi zawodnicy odnieśli sukcesy:  Aleksander Cydejko (sekcja OKKK w Sokołowie Podl.) – I miejsce, Kacper Podbielski – I miejsce, Damian Cymerman – I miejsce, Ewa Pasek (sekcja OKKK w Sokołowie Podl.) – II miejsce, Adam Kwasiborski – II miejsce, Filip Wilczyński- III miejsce, Zuzanna Pasek (sekcja OKKK w Sokołowie Podl.) – IV miejsce.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!