Za nami IV Sokołowska RUNda

Zdjęcie z dekoracji uczestników

6 Września nad Zalewem Niewiadoma k. Sokołowa Podlaskiego, odbyła się IV Sokołowska RUNda. W skład konkurencji sportowych weszły: biegi da dzieci w 4 kategoriach wiekowych (do 7 lat, 8-10 lat, 11-13, lat 14-16 lat), bieg na 5,4 km dorosłych (1 RUNda dookoła zbiornika), bieg na 10,8 km dorosłych (2 RUNdy dookoła zbiornika) oraz marsz Nordic Walking.

Łącznie we wszystkich konkurencjach wzięło udział 400 osób, a zwycięzcy zostali nagrodzeni w kategoriach wiekowych K/M 16, K/M 20, K/M30, K/M 40, K/M 50, K/M 60 +. Tegorocznym rekordzistą i multimedalistą z nowym rekordem trasy został Kamil Szymaniak z K(r)ropka Team, który w biegu na 5 km wygrał z czasem 18 min 9 sek, natomiast bieg na 10 km wygrał z czasem 37 min 27 sek, po wymagającej trasie terenowej.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Gmina Sabnie, partnerem wydarzenia był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski. Sponsorem Głównym imprezy była firma Tarczyński, Sponsorami Strategicznymi: firma Westlab oraz Parkiety Jabłoński. Organizatorem wydarzenia była firma Be Alive – organizator eventów sportowych i wydarzeń dla firm.

Hasłem przewodnim tegorocznego biegu było #Pozostań w ruchu, którym organizatorzy chcieli podkreślić wagę aktywności fizycznej w każdych warunkach, ponieważ regularna aktywność fizyczna uodparnia nasz organizm, który staje się silniejszy do walki ze wszelkimi wirusami, a to jak wiemy temat szczególnie ważny ostatnimi czasy.

Frekwencja uczestników oraz kibiców wydarzenia była rekordowa. Poza zmaganiami na trasie, organizatorzy oraz sponsorzy zapewnili szereg atrakcji na miasteczku biegowym. Można było m. in skorzystać z bezpłatnych spływów kajakami i pontonami oraz zagrać z profesjonalnymi sportowcami w futbol amerykański. Tegoroczna edycja biegu była również transmitowana w Pytaniu na Śniadanie (TVP2).