SOK zaprasza na zajęcia

W Sokołowskim Ośrodku Kultury wraz z początkiem września rozpoczął się sezon artystyczny. Zajęcia będą prowadzone zgodnie z reżimem sanitarnym. Cieszą się dużym zainteresowaniem.
Rekrutacja do 24 sekcji rozpoczęła się na początku sierpnia. Na zajęcia zapisało się przeszło 1 020 osób.
Jak informuje dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński, tegoroczną nowością są dwie nowe sekcje – Studio grafiki komputerowej i Akademia wokalno – językowa (nauczanie śpiewu w językach obcych, nauka śpiewu połączona z nauką języka obcego).
Do niektórych sekcji chętnych jest więcej niż miejsc, ale Ośrodek ograniczają restrykcje związane z przeciwdziałaniem epidemii Covid – 19.
– Nasza działalność podlega restrykcjom, stosujemy standardowe zabezpieczenia. Częściowo stosujemy te same rozwiązania, które są w szkołach, częściowo zasady ogólne. Kilka dni temu mieliśmy kontrolę Sanepidu i policji. Przeszliśmy ją pozytywnie. Kontrolujący nie dopatrzyli się nieprawidłowości, więc rodzice nie powinni mieć obaw – mówi dyrektor SOK Marcin Celiński.
Wchodzących do SOK obowiązuje odkażanie, zmniejszenie ilości osób w danym pomieszczeniu, a także zakładanie maseczki.
Do gustu rodzicom przypadły zajęcia Grupy maluchów „Rytmika dla smyka”
To grupa działająca przy Z.P.IT. „Sokołowianie”.
Od kiedy z życie weszło rozporządzenie umożliwiające otwarcie kin, czyli od 6 czerwca, Kino „Sokół” działa w tzw.”reżimie covid-owym”.
Przy wejściu obowiązuje dezynfekcja dłoni, maseczki i odkażanie sali. Co drugie miejsce w sali widowiskowej musi być wolne. Zamiast 360 miejsc kinomani korzystają ze 150.
Mimo tych ograniczeń, seanse cieszą się ogromnym powodzeniem.