Sukces gazetki z SP2

Gazetka PSP2

„Gazetka Szkolna Dwójki” po raz kolejny znalazła się w gronie laureatów konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego.

To już czwarta edycja konkursu organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 368 w Warszawie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych gazetek szkolnych ukazujących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Mazowsza.

Docenieni przez profesjonalistów

W tym roku szkolnym przyznano trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia. II miejsce zajęła „Gazetka Szkolna Dwójki” wydawana w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

– Nagroda stanowi dla nas bardzo duże wyróżnienie. Cieszy mnie fakt, że doceniono nasze starania, bowiem, przygotowując kolejne wydania gazetki, dbamy o najmniejsze szczegóły – od aktualnej  tematyki, przez poprawność tekstów, po atrakcyjny layout – przyznaje Katarzyna Karpińska, opiekun gazetki.

Komisja konkursowa (na czele z dziennikarką Magdaleną Żakowską) oceniała właśnie m.in. zawartość merytoryczną artykułów, podejmowanie przez redakcje problemów istotnych dla społeczności szkolnej, różnorodność form wypowiedzi dziennikarskich oraz poprawność stylistyczną, gramatyczną i ortograficzną tekstów, a także oryginalność szaty graficznej.

Nie spoczywają na laurach

„Gazetka Szkolna Dwójki” to dwumiesięcznik, który w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 wydawany jest od trzech lat. Na swoim koncie ma już tytuł jednej z najlepszych gazetek szkolnych województwa mazowieckiego zdobyty w pierwszym roku istnienia pisma, tzn. w roku szkolnym 2017/2018.

– Nie spoczywamy na laurach. Uczniowie z zespołu redakcyjnego (Gabriela Bednarczyk, Bartosz Kalicki, Kacper Rydzewski, Hanna Skwierczyńska i Izabella Trochimiak) stale doskonalą swój warsztat dziennikarski – stwierdza polonistka Katarzyna Karpińska i dodaje, że w prace nad kolejnymi numerami gazetki włączają się także inni nauczyciele.

Całej redakcji gratulujemy sukcesu.

PSP2