Mamy piękne trybuny

Nowe trybuny na stadionie

Nasi piłkarze, kibice , sportowcy i sympatycy sportu doczekali się zakończenia drugiego etapu prac ma stadionie OSiR. Kibice mogą już podziwiać efekt, piękne trybuny zewnętrzne z zadaszeniem. Niestety, z powodu pandemii, na rozpoczęcie rozgrywek nadal musimy zaczekać.

Koszt inwestycji wyniósł 243.835,20 zł. Przetarg na dostawę i montaż trybun Urząd Miasta ogłosił w styczniu tego roku. Został on rozstrzygnięty w lutym.
Zostały wówczas zamówione trybuny sportowe zewnętrzne, 4 rzędowe ze stałym zadaszeniem łukowym składające się z: trybuny głównej na 340 miejsc siedzących i trybuny dla gości, także 4-rzędowe ale na 36 miejsc siedzących. Szkielet konstrukcji trybun został wykonany z profili stalowych zamkniętych a konstrukcja zabezpieczona antykorozyjnie – ocynkowana ogniowo.
Prace rozpoczęły się. Kibice czekali na ich zakończenie.
Do władz miasta wielokrotnie były kierowane pytania o termin, w którym nasi piłkarze i kibice doczekają się powrotu rozgrywek na własne boisko.
Od miesięcy pytania padały stale. Burmistrz Bogusław Karakula jako termin wskazywał wiosnę 2020 r.
Nikt wówczas nie spodziewał się scenariusza pandemii, która – mimo zakończenia prac – będzie uniemożliwiać gry na boisku przy ulicy Lipowej.
Przypomnijmy, starania władz Sokołowa o środki na budowę boiska trwały od 2017 r. to wtedy miasto dostało pierwszą, dotację na modernizację stadionu od Ministerstwa Sportu i Turystyki (wys. 1,5 mln zł). Dzięki niej powstała nowa bieżnia okrężna o długości 400 m, o sztucznej, tartanowej nawierzchni, zostało też zbudowane odwodnienie i nowe ogrodzenie wokół bieżni. W ramach dotacji wybudowano skocznie do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Po zakończeniu tych prac miasto rozpoczęło starania o drugą transzę. Modernizacja stadionu OSiR przy ulicy Lipowej zakończyła się.