Mamy 19 tys. maseczek!

Maseczki dla mieszkańców

Ponad 150 tys. maseczek trafiło dziś do Sokołowa Podlaskiego. Dla mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i gminy Sokołów Podlaski, a także dla mieszkańców Łosic, Siedlec i Przasnysza.
Tylko dla mieszkańców Sokołowa dostarczono 19 tysięcy maseczek. To nieco więcej, niż wynosi liczba mieszkańców miasta. Dostaliśmy je w ramach akcji „Maseczki dla Polski” , zostały ufundowane przez firmę „Wipasz”, jednego z największych polskich producentów pasz.
Udało się z inicjatywy wiceburmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztofa Dąbrowskiego.
W przekazaniu maseczek, na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury brał udział doktor Łukasz Grabarczyk, lekarz, który we współpracy ze sponsorami akcji, zaprojektował maseczki. Tak o nich mówił:
– To maseczki wielokrotnego użycia, z certyfikowanego materiału. Początkowo wydają się być grube i sztywne, potem robią się miękkie ale wciąż zachowują swoje właściwości i są bezpieczne.
Można ją dezynfekować przez gotowanie, przez 30 minut. Pamiętajmy, że wirus ginie w 60 stopniach już po 15 minutach.
Miał ważną informację dla osób noszących maseczki bawełniane, które – jak podkreślił – mają większą przepuszczalność. – Nasze maseczki nadają się także jako filtr do maseczki bawełnianej – mówił.
Burmistrz Bogusław Karakula dziękował:
– W imieniu społeczności sokołowskiej chciałbym podziękować. Maseczka trafi do każdego mieszkańca – zapewnił Bogusław Karakula.
Burmistrz zapowiedział, że zgodnie z wytycznymi, maseczki trafią do trzydniowej kwarantanny. Od wtorku będą roznosić je radni, harcerze, wolontariusze, pracownicy Urzędu Miasta i strażacy.