Spotkanie z Joanną Godecką w MBP

Joanna Godecka

27 lutego Miejska Biblioteka Publiczna gościła Joannę Godecką – autorkę książek: „Nie odkładaj życia na później”, „Bądź pewna siebie”, „Szczęście w miłości. Jak mądrze kochać i rozumieć siebie”, „Przestań się zamartwiać”.

Autorka z wykształcenia jest dziennikarką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, pierwsze kroki stawiała w radiu, jednak najbardziej interesowała ją psychologia. I właśnie w tej dziedzinie pracuje zawodowo. Pracuje jako terapeutka, konsultantka i komentatorka zagadnień związanych z praktyką obecności, relacjami, poczuciem własnej wartości, samooceną kobiet. Jest profesjonalnym life coachem.

Life Coaching to rodzaj coachingu, jedna z najskuteczniejszych i najbardziej etycznych metod pomocy psychologicznej. Coaching zaś jest procesem szkolenia, który poprzez postawienie odpowiednich pytań pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom rozwijać się, zwiększać efektywności i osiągać cele. Zadaniem coachingu nie jest nauka, a pomoc przy jej realizacji. Odpowiednio zadane pytania mają na celu pobudzić do myślenia, ukierunkować na dany cel i optymalizację swoich działań. Głównym punktem dociekań Joanny Godeckiej był zawsze człowiek, jego uczucia, emocje. Temu właśnie pisarka poświęciła wszystkie swoje książki. Spotkanie w bibliotece było promocją jej najnowszej książki „Przestań się zamartwiać”, która napisana została z myślą o ludziach wrażliwych, ciągle zamartwiających się, widzących wszystko w czarnych barwach, ludziach którym trudno odnaleźć się we współczesnym świecie. Wydawcą jest Wydawnictwo MUZA.

Autorka opowiadała również o kulisach swojej pracy terapeutycznej. Mówiła o tym jak radzić sobie z lękiem, stresem, w jaki sposób w życiu codziennym budować poczucie bezpieczeństwa. Spotkanie wzbogacone było prezentacją multimedialną dotyczącą emocji oraz lęku. Na zakończenie wieczoru publiczność zainteresowana tą problematyką miała jeszcze możliwość bezpośredniej rozmowy z autorką oraz zakupienia jej książki.