Ferie w MBP

Dzieci podczas zajęć

18 lutego 2020 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej przybyła Myszka Miki wraz z przyjaciółką Myszką Minnie.

Te bajkowe postacie spotkały się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 4 oraz najmłodszymi czytelnikami. Wszyscy zapoznali się z przygodami Myszki Miki, wykonywali kolorowanki, bawili się przy zgadywankach oraz labiryntach, a także tańczyli i śpiewali.

W czytelni dzieci miały okazję poukładać komputerowe puzzle. Na koniec wszyscy obejrzeli film – kosmiczną przygodę Myszki Miki i Minnie oraz ich przyjaciół.

Dzień spędzony w bibliotece był niezwykle ciekawy. Wszyscy opuszczali budynek z uśmiechem na twarzy, dopytując jaka bajkowa postać odwiedzi bibliotekę w kolejne ferie, ale tego dowiemy się za rok…

19 lutego 2020 r. w ramach cyklu spotkań Ferie w Bibliotece zaoferowano dzieciom uczestnictwo w warsztatach komiksowych, prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka – piłkarza, prozaika, reportażystę oraz autora scenariuszy filmowych.

Na początku dzieci zapoznały się z twórczością pana Masternaka, a także wysłuchały kilku zdań nt. realizowania swoich marzeń i dążeniu do wyznaczonego sobie celu.

Następnie po krótkim wprowadzeniu, jak tworzyć komiks oraz skąd czerpać pomysły na historie, dzieci rozpoczęły prace nad swoim pierwszym komiksem, którego akcja miała rozgrywać się w Sokołowie Podlaskim. Potrzebna była tylko czysta kartka, kredki, wyobraźnia i głowa pełna pomysłów. Wykonane prace były bardzo różne. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem za komiks albo wyróżnieniem.