XIX Jarmark Bożonarodzeniowy

foto: XIX Jarmark Bożonarodzeniowy - DSC 0455 1024x682

XIX edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego za nami. Ponad pięćdziesięciu wystawców z terenu Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości zaprezentowało samodzielnie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne, potrawy regionalne oraz rękodzieło ludowe i artystyczne.

Na stoiskach nie zabrakło również bożonarodzeniowych smakołyków: domowych pierogów, pasztetów, serów, chleba oraz przepysznych ciast i pierniczków.

Jarmarki organizowane przez Sokołowski Ośrodek Kultury są również doskonałą okazją do zakupu produktów tradycyjnych i ekologicznych, takich jak syropy czy miód.

Całą imprezę uświetniły koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” Zespołu Reprezentacyjnego Miasta Sokołów Podlaski oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. M.K.K. Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim, a kolędy i pastorałki w ich wykonaniu wprawiły wszystkich obecnych w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

Na tegorocznym Jarmarku pojawili się tradycyjnie specjalni goście z Koła Gospodyń Wiejskich z zaprzyjaźnionej Czerwionki – Leszczyny. Panie przyjechały aby poczęstować sokołowskich przyjaciół tradycyjnymi, śląskimi potrawami.

Sokołowski Jarmark Bożonarodzeniowy ma 19 letnią tradycję i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska. Wchodząc 22 grudnia do hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich wszyscy, chociaż na moment, przenieśliśmy się w miejsce pachnące świerkiem, piernikami i świątecznymi wypiekami.