„Kolędujmy Maleńkiemu” – koncert ZPiT „Sokołowianie”

foto: "Kolędujmy Maleńkiemu" - koncert ZPiT "Sokołowianie" - DSC 0013 1024x682

Kolejny grudzień, pędzi jak szalony. Ledwo się zaczął, a już mamy połowę miesiąca. Wszyscy wiedzą co to oznacza. Święta tuż za progiem. Mali i duzi, przedszkolacy, dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy – każdy z nas przeżywa już atmosferę, zbliżających się dużymi krokami, świąt Bożego Narodzenia. W Sokołowskim Ośrodku Kultury ten wyjątkowy klimat rozkwitł już na dobre, a to za sprawą naszego, sokołowskiego, reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”.

13 grudnia odbył się koncert pt. „Kolędujmy Maleńkiemu”. Wydarzenie skierowane w szczególności do najmłodszych odbiorców – dzieci z sokołowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas koncertu mali melomani mogli usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również tańca i wspólnej zabawy, podczas której żywiołowe reakcje płynęły nie tylko ze strony roześmianych przedszkolaków, ale też nauczycieli i opiekunów.

Któż tak pięknie, za razem z wielką pasją potrafi zainteresować najmłodszych (i nie tylko!) naszą, jakże ważną kulturą ludową? Odpowiedź jest prosta, „Sokołowianie”. Dzięki wytrwałej i ciężkiej pracy pod czujnym okiem kierownika artystycznego i choreografa zespołu – Pani Iwony Kopiwody, instruktorów i muzyków, ale też dużej, niekwestionowanej roli rodziców tancerzy, kolejny rok przynosi widoczne efekty. Nie należy zapominać o wsparciu lokalnych władz oraz współpracy z miejskimi szkołami podstawowym i ponadpodstawowymi.

Wszystkie te czynniki składają się na to, iż zespół wnosi realny wkład w krzewienie kultury ludowej i narodowej w regionie, w Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju.

Młoda publiczność zgromadzona podczas koncertu mogła poczuć klimat nadchodzących świąt, a my czekamy na następne koncerty i przedsięwzięcia Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, którzy trzymają w zanadrzu niejedną niespodziankę.

Grzegorz Gil / SOK