Za nami Warsztaty Sokołowskie

Uczestnicy warsztatów

W dniach 19 października do 23 listopada odbyły się „Warsztaty Sokołowskie”, zrealizowane w ramach projektu „Rola kultury w procesie rewitalizacji na Mazowszu”. Za nami pięć sobót z cyklu spotkań twórców i przedsiębiorców z branży kreatywnej z sokołowską młodzieżą.

W ubiegłych tygodniach odbyły się warsztaty z programowania, mody, grafiki, projektowania wnętrz, architektury, fotografii, designu i reklamy. Piąta sobota została przeznaczona na warsztat coachingowy i wizerunkowy – zajęcia pozwalające młodym ludziom na lepsze poznanie siebie i odkrycie swoich mocnych stron. W warsztatach wzięło udział 93 uczennic i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Salezjańskich Lux Sapientae oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Reymonta. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Znaczna część uczniów szkół średnich w Sokołowie Podlaskim jest zainteresowana różnymi źródłami informacji pomocnymi w podjęciu decyzji dotyczących wyboru zawodu lub ewentualnego założenia własnej firmy. Zatem, warsztaty są odpowiedzią zarówno na zapotrzebowanie w ramach doradztwa rozwoju zawodowego i zdiagnozowany potencjał w dziedzinie sektora kreatywnego. Są istotnym działaniem, zrealizowanym w partnerstwie Mazowieckiego Instytutu Kultury z Miastem Sokołów Podlaski, wprowadzającym w tematykę przemysłów kreatywnych jako „sposobu na życie”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z „Warsztatów Sokołowskich”. Dziękujemy młodym uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu.

Sylwia Teofiluk, Maria Badeńska Stapp / MIK