Nagłówki

RIT: 80 procent już mamy

Remontowane drogi

Roboty budowlane w ramach projektu RIT, założone do wykonania w 2019 roku, powoli zmierzają ku końcowi. Prace na terenie miasta zostały zrealizowane już w około 80 procentach a kolejne etapy realizacji projektu nastąpią w 2020 r.

Przypomnijmy, RIT to wspólna inwestycja Starostwa Powiatowego i Miasta Sokołów Podlaski..
Poślizg z realizacją projektu wynikał z tego, że Starostwo nie mogło wyłonić wykonawców prac, ze względu na ceny oferowane w przetargach. Większość przetargów planowanych na bieżący rok została rozstrzygnięta i można było przystąpić do realizacji.
Miesiące starań nareszcie przyniosły efekty. Centrum Przesiadkowe przy zajezdni PKS jest już prawie gotowe. Czeka na ustawienie wiat przystankowych i tablic informacyjnych. Kierowcy mogą korzystać z nowych nawierzchni ulic, chodników, parkingów i ścieżek rowerowych. Zamontowano także nowe, energooszczędne oświetlenie uliczne.

Mowa o ulicach Lipowej, Targowej, Oleksiaka Wichury, Baczyńskiego, Gagarina, Kolejowej, Szkolnej, Stadionowej i Ząbkowskiej. Dobiegają końca prace na ul. Skłodowskiej.
Dodatkowo, w ramach robót na części nawierzchni drogowych powstało odwodnienie. Chodzi o takie ulice, na których zawsze w mieście były z tym problemy – ul. Kolejową, skrzyżowanie ulic Skłodowskiej i Baczyńskiego oraz ul. Stadionową.
W przyszłym roku rozpoczną się prace na ulicach Długiej, Wilczyńskiego i Niecieckiej.