Otwarte Strefy Aktywności czekają

Otwarte Strefy Aktywności

Mamy je! Prace przy pięciu „OSA –ch” zakończyły się w terminie, czyli do połowy listopada.

Już teraz zachęcamy do korzystania z nowych obiektów, do aktywności fizycznej, do wychodzenia z domów i ruchu na powietrzu.

Mamy się czym pochwalić. W Sokołowie powstało aż 5 Otwartych Stref Aktywności (OSA) i mało tego, wszystkie są tzw. wariantami rozszerzonymi.

O objęcie miasta programem władze Sokołowa starały się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Udało się pozyskać 250 tys. zł. Drugie tyle – zgodnie z zasadami programu – miasto wyłożyło z budżetu miasta.

Projekty OSA są dostępne w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym.  W Sokołowie powstały OSY w wariancie rozszerzonym składające się z: urządzeń siłowni zewnętrznej, sprawnościowego placu zabaw dla dzieci, strefy relaksu i gier, ogrodzenia terenu wraz z zagospodarowaniem zieleni.

Na każdym placu znajdzie się część z dwoma zabawkami dla dzieci i sześcioma urządzeniami z siłownia zewnętrzną, ławeczką i koszem na śmieci.

Prace zakończyły się w połowie listopada.

Według badań, przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, wielofunkcyjne strefy aktywności znalazły się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Miasto Sokołów Podlaski odpowiada na to zapotrzebowanie.

Otwarte Strefy Aktywności czekają na wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną w następujących lokalizacjach: osiedle przy ul. Węgrowskiej, przy Szkole Podstawowej nr 6 (przy ul. Skłodowskiej), na terenie OSIR – Stadion przy ul. Lipowej, na terenie osiedla przy ul. Gałczyńskiego, plac Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kupientyńskiej.