41. Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim

foto: 41. Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim - zaduszki2019 — kopia 1024x575

Zapraszamy na 41. edycję Zaduszek Jazzowych. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do zarezerwowania czasu 9 listopada (sobota) o godz. 19.00 i wzięcie udziału w największej jazzowej imprezie w regionie! 

Na naszej zaduszkowej scenie usłyszymy:
Włodzimierz Nahorny Trio z programem Ballad Book – Okruchy dzieciństwa  
Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski Band z  jazzowymi interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy
Zaduszkowy projekt Jazz z Wami poświęcony wybitnym polskim jazzmanom 

Bilety w cenie 90 zł już w sprzedaży w punkcie informacji SOK.

Włodzimierz Nahormy Trio to najdłużej istniejące trio w historii polskiego jazzu – w tym samym składzie od 1993 roku. Jest ono bazą wszystkich projektów Nahornego: „Śpiewnik Nahornego”, „Kolędy na cały rok”, „Piosenki lwowskie” i Nahorny Sextet „Chopin Genius Loci”.

Trio występuje w składzie:
– Włodzimierz Nahorny / piano
– Mariusz Bogdanowicz / bas
– Piotr Biskupski / perkusja

Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej.

Muzyka Tria to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje leadera. Charakter muzyki, pomimo, że utrzymany w kanonie klasycznego tria jazzowego, nosi romantyczne i słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio oraz instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego: „Księżyc nad Kościeliskiem”, „Czas rozpalić piec” czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat „Jej Portret”.

Ballad Book – Okruchy dzieciństwa to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie. Okruchy dzieciństwa to sentymentalna podróż do Kwidzyna – miasta, gdzie Mistrz spędził swe młode lata. Jest to płyta inna niż poprzednie, nagrane w trio. Stonowana stylistycznie. Twórczą odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.

Myrczek & Tomaszewski Band

ZAUCHA to widowisko muzyczne kultywujące pamięć o Andrzeju Zausze, jednym z najwybitniejszych artystów polskiej estrady. Projekt współtworzą wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski wraz z jedenastoosobowym zespołem. Wykonają oni najciekawsze przeboje Zauchy z różnych lat jego działalności, wszystkie w nowych aranżacjach. Utwory zostały opracowane na duży skład instrumentalny, aby jak najwierniej oddać ich różnorodność stylistyczną. Oprócz samego dostarczenia rozrywki słuchaczom, celem twórców projektu jest również zaprezentowanie jak wszechstronnym i kreatywnym muzykiem był Andrzej Zaucha. W programie m.in. Byłaś serca biciem, Bądź moim natchnieniem, C’est La Vie, Jak na lotni, Wymyśliłem Ciebie, W złotych kroplach deszczu, Tańcząc w powietrzu, Piosenka na przebudzenie, Nas nie rozdzieli.

Zaduszkowy projekt Jazz z Wami można było usłyszeć w radiowej Trójce w 2018 roku w studio im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej.

Projekt jest poświęcony nieżyjącym polskim muzykom jazzowym. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje wybitnych polskich jazzmanów: Andrzeja Trzaskowskiego, Tomasza Stańki, Janusza Muniaka, Jarosława Śmietany i Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Wystąpią:

– Kuba Płużek / fortepian

– Arek Skolik / perkusja

– Piotr Południak / kontrabas

– Bartek Prucnal / saksofon

– Bartek Noszka / saksofon

– Zbyszek Szwajdych / trąbka

– Gabriel Niedziela / gitara

– Grzegorz Dowgiałło / wokal