Pozytywne zmiany w miejskiej oświacie

Klasa szkolna

Uczniowie miejskich szkół i przedszkolaki uczęszczający do prowadzonych przez miasto placówek we wrześniu wrócili do odnowionych i wyremontowanych budynków. Podczas wakacji prace były prowadzone we wszystkich placówkach.
W największym Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ul Kościuszki, został przeprowadzony generalny remont sekretariatu i dostosowanie go do wymogów RODO. Powstały nowe instalacje, pomieszczenia zostały odnowione, sekretariat wyposażono w nowe meble.
Kapitalny remont przeszły dwie łazienki dla dzieci młodszych (4 i 5 letnich). Przebudowano całe łazienki, została przebudowana i wymieniona hydraulika, sanitariaty, glazura, terakota, wymienione zostały sedesy, umywalki i znajdujące przy nich baterie. Łazienki są piękne, kolorowe i estetyczne.
Znajdujące się w tym samym budynku dwie placówki – Przedszkole nr 3 i Żłobek Miejski, położone przy ulicy Ks. Bosko, także przeszły remont. Prace prowadzone były w sali przedszkolnej na parterze, wyremontowano dwie sale żłobka na piętrze, wspólna kuchnia została pomalowana.
Budynek przeszedł także termomodernizację.
Przedszkole nr 5, przy ul. 8-go Sierpnia, także doczekało się generalnego remontu sali dla dzieci na piętrze, z wymianą oświetlenia i remontem sufitu. Pomalowano ściany w pomieszczeniach sal i szatni.
Przy Przedszkolu nr 4, położonego przy ul. Węgrowskiej, zmodernizowany został plac zabaw.
Placówka kupiła nowe zabawki na plac zabaw, kontynuowano także prace związane z oddzieleniem pomieszczeń przedszkola i szkoły. Były one konieczne ze względu na obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.
W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Węgrowskiej wyremontowano dwie sale lekcyjne.
W SP nr 4 zostały wyremontowano trzy sale lekcyjne na piętrze, wymieniono drzwi, zamurowano niepotrzebne okna. Poprawił się stan korytarza, wygładzono ściany i sufit. Prace prowadzono również przy „starym wejściu”. Dwie klasy zostały odnowione, wymieniono ławki, blaty, pomalowano kuchnię.
Budynek przy ul. Repkowskiej (SP nr 3), na piętrze gruntowny remont przeszły łazienki i klatki schodowej. W Szkole Muzycznej Rada Rodziców zakupiła nowe pianino. Warunki w jakich uczą się dzieci stają się coraz lepsze.