Koncert Marita Alban Juarez Quartet

foto: Marita Alban Juarez - jazz marita — kopia

27 września 2019 r. o godz. 19.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Jazz z Wami. Dla sokołowskiej publiczności wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków – wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela.

Bilety w cenie 20 zł już wkrótce w sprzedaży.

Płyta kwartetu pt. „Aguas Calientes” ukazała się latem 2015 r. nakładem hiszpańskiej wytwórni YoukaliMusic. Ta wyśmienicie zagrana i zaśpiewana płyta przywraca publiczności najprzedniejszą muzykę z dawnych lat i odległych krain: Brazylii, Kuby Peru, gdzie muzyka jest chlebem życia znacznie bardziej niż u nas. „Aguas Calientes” odzyskuje dla polskich słuchaczy afro latynoską muzykę, zwłaszcza nieśmiertelną brazylijską bossa novę.

Muzycy wystąpią w składzie:
Marita Alban Juarez – wokal
Roland Abreu Krzysztofiak – kontrabas
Dominik Wania – fortepian
Jose Manuel Alban Juarez – perkusja

Marita Alban Juarez od kilku lat koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej. 

Dominik Wania – muzyk obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego. Stale grywał z Tomaszem Stańko i muzykami związanymi z wytwórnią ECM, dla której nagrał w kwartecie Macieja Obary album Unloved. Wykłada improwizację jazzową w Krakowie w Akademii Muzycznej.

José Manuel jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, oprócz latin-jazzu angażuje się w muzyką współczesną, elektroniczną, bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona &  The Pimps oraz założycielem kolektywu – orkiestry salsowej Salsa Central. Autor muzyki filmowej.