Jazz z Wami: Marita Alban Juarez Quartet

foto: Jazz z Wami: Marita Alban Juarez Quartet - DSC 0054 1024x682

W piątkowy wieczór, 27 września, Galerię DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury wypełniły gorące dźwięki muzyki wprost z Ameryki Łacińskiej i Południowej! A wszystko to dzięki wspaniałym muzykom Marita ALBAN Juarez Quartet, grupy założonej przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków – wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela! Koncert odbył się z cyklu Jazz z Wami.

Nie obyło się oczywiście bez bisów! I tu sokołowska publiczność po raz kolejny nie zawiodła! Brawami i owacjami podziękowała Muzykom za znakomity występ!

W Sokołowie Podlaskim muzycy wystąpili w składzie:

  • Marita – wokal,
  • Roland Abreu Krzysztofiak – kontrabas,
  • Dominik Wania – fortepian,
  • Jose Manuel Alban Juarez – perkusja.

Marita Alban Juarez od kilku lat koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej.

Płyta kwartetu pt. „Aguas Calientes” ukazała się latem 2015 r. nakładem hiszpańskiej wytwórni YoukaliMusic. Ta wyśmienicie zagrana i zaśpiewana płyta przywraca publiczności najprzedniejszą muzykę z dawnych lat i odległych krain: Brazylii, Kuby Peru, gdzie muzyka jest chlebem życia znacznie bardziej niż u nas. „Aguas Calientes” odzyskuje dla polskich słuchaczy afro latynoską muzykę, zwłaszcza nieśmiertelną brazylijską bossa novę.