18. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne!

foto: 18. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne! - DSC3264 1024x634

10 września 2019r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury oficjalnie rozpoczęły się 18. Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne! Otwarcia dokonał Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula.

Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne to międzynarodowy festiwal kultury i tradycji. Jest to jedna z największych i najbardziej znanych imprez folklorystycznych w regionie nadbużańskim, na styku Mazowsza i Podlasia.

Podczas koncertu inaugurującego zaprezentowały się zespoły, które w tym roku przyjechały do Sokołowa Podlaskiego z: Hiszpanii, Grecji, Wysp Kanaryjskich, Słowenii oraz Polski.

W trakcie koncertu została także wręczona statuetka „Sokoła”. Tegoroczna Nagroda Rady Miejskiej, czyli Statuetka „Sokoła” trafiła do Marcina Celińskiego, dyrektora Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
Statuetka i dyplom „Sokoła” zostały wręczone przez burmistrza Bogusława Karakulę i przewodniczącego Rady Miejskiej Waldemara Hardeja.

Gwiazdą koncertu był znakomity zespół DIKANDA, grający word music, z gościnnym udziałem serbskiego akordeonisty Marko Kukobata! Usłyszeliśmy tradycyjne, folkowe brzmienia szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. Znakomity energetyczny koncert!

Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością. I tak było tego wieczora! Publiczność bawiła się się świetnie. Były tańce przed sceną, na scenie i na balkonie. Bisom nie było końca! Publiczność podziękowała zespołowi owacjami na stojąco za znakomitą atmosferę pełną żywiołowych tańców i śpiewów.

Kilka dni NSF, barwnych i żywiołowych prezentacji folklorystycznych w szkołach i na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury, sprawia wszystkim wiele radości.

Festiwal ten to prawdziwe święto folkloru i tradycji, niezmiennie cieszący się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic.