Trwa elektroniczne przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze i Dobry start

Dla mieszkańców miasta Sokołów Podlaski właściwą instytucją jest Centrum Pomocy Socjalnej

foto: Logo programu - 500 plus

Dla sprawnego rozpatrywania spraw prosimy o uważne wypełnianie wniosku i przed wysłaniem sprawdzenie poprawności pisowni. Nagminnym są błędy w pisowni imion, adresów zamieszkania i adresów e-mail, tzw. literówki. Prosimy nie używać klawisza „Caps Lock” (nie używanie dużych liter wpisując e-mail).

Przesyłając wniosek prosimy wykazać się cierpliwością i nie ponawiać wysyłania, bo w konsekwencji do systemów dziedzinowych wpływa kilka wniosków dotyczących tego samego dziecka, które muszą być rozpatrzone.

Jednocześnie informujemy, iż uzupełniając wniosek o świadczenie wychowawcze tzw.500+, należy wykazać wszystkie dzieci do 18 roku życia, także te na które świadczenie przyznano do 30 września 2019 r. Ponieważ na podstawie tego samego wniosku zostanie przyznane świadczenie na pierwsze dziecko i przedłużone prawo do świadczenia kolejnym dzieciom/dziecku.

Przyznane świadczenia Dobry start będą przekazywane na wskazane konto osobiste niezwłocznie po uzyskaniu środków finansowych.

Do osobistego składania wniosku zapraszamy od sierpnia do siedziby Centrum Pomocy Socjalnej Sekcja świadczeń rodzinnych. Przypominamy, że środa jest dniem wewnętrznym.