Program dla nauczycieli i animatorów w SOK!

foto: Zdjęcie promocyjne - 01 3

foto: Mazowiecki Instytut Kultury, I edycja Bardzo Młodej Kultury.

Federacja Mazowia wraz z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na szkolenie w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”.

Bezpłatne szkolenia, mini-granty, konferencje – to czeka na nauczycieli i animatorów kultury z województwa mazowieckiego w ramach programu “Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”. Jego celem jest wzmacnianie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty. Osią programu jest edukacja kulturowa – czyli przygotowanie do aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze.

To już druga edycja. Poprzednia była realizowana w latach 2016-2019 przez Mazowiecki Instytut Kultury pod nazwą Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury.

O całym Programie i planowanych działaniach na ten rok opowiemy w trakcie szkolenia poświęconego współpracy partnerskiej i animacji kultury.

Jeśli chcecie zacząć realizować projekty łączące oświatę (np. szkoły, przedszkola czy ośrodki szkolno-wychowawcze) i kulturę (np. ośrodki kultury, biblioteki, muzea, ngo, niezależni animatorzy), to zapraszamy na szkolenie.

W trakcie szkolenia dowiesz się:

  • jak dobrze zaplanować działanie partnerskie;
  • jakie są narzędzia edukacji kulturowej i animacji;
  • jak uzyskać mini-grant na swój projekt;
  • jaka jest cała oferta “Bardzo Młodej Kultury 2019-2021: Mazowieckie”

Czwartek, 25 lipca, godz. 10.00 – 16.00.
Sokołów Podlaski, ul. Wolności 27

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza rejestracyjnego.
https://docs.google.com/forms/d/1wUUBLKoZHPW0zRLl021rd3wcB6IYZWy4Me0GbJz_ADg/edit

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24.07.2019

Na szkolenie zapraszamy przede wszystkim nauczycieli i animatorów z subregionu siedleckiego.

KONKURS:
Jednym z komponentów Programu jest Konkurs na współorganizację projektów, który wkrótce zostanie ogłoszony. Skierowany jest do Partnerstw – przedstawicieli sektora kultury i oświaty. Przyznamy 6 mini-grantów, każdy w wysokości do 6000 tys. zł.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: bmk@mazowia.org.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.