Aż 5 „OS” będzie w Sokołowie

Plakat promocyjny

Dzięki staraniom władz miasta, w Sokołowie powstanie aż 5 Otwartych Stref Aktywności (OSA).
Wszystkie będą tzw. wariantami rozszerzonymi.
Co to oznacza?
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) powstają w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki. To ogólnodostępne, skierowane dla rodzin, plenerowe miejsca, przeznaczone dla sportu, rekreacji i odpoczynku.
Są dostępne w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym. W skład placów w wariancie rozszerzonym wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni.
Na każdym placu znajdzie się część z trzema urządzeniami zabawowymi dla dzieci i sześcioma urządzeniami z siłownia zewnętrzną, ławeczką i koszem na śmieci.
Takie strefy aktywności powstaną na osiedlu przy ul. Węgrowskiej, przy szkole podstawowej nr 6 (przy ul. M. C. Skłodowskiej), na teren OSIR – Stadion przy ul. Lipowej, na terenie osiedla przy ul. Gałczyńskiego, terenie SP nr 4 przy ul. Kupientyńskiej.

Dostaliśmy na nie dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł, z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zgodnie z zasadami programu, miasto przeznaczy na to drugie tyle. Całość będzie warta pół miliona zł.
Place powstaną późną jesienią br.