„Absolwenci i Goście” – plener malarski

foto: „Absolwenci i Goście” – plener malarski - 19 1 1024x648

W dniach od 1 do 10 lipca miał miejsce w Supraślu plener plastyczny „Absolwenci i Goście” który współorganizują Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim i Centrum i Rekreacji w Supraślu. Wzięło w nim udział trzynaście osób: Anna Nowińska, Ewa Łukiewska, Maria Wojnicka z Ryszard Wojnicki z Gdańska, Ewa Kunicka z Repek, Janina Knap z Rydzewa, Krystyna Wantuch, Maria Jujka z Sopotu, Maria Sawicka – Biczyk, Tomasz Januszewski, Tamara Baczkowska – Urban z Warszawy, Piotr Daniluk, Joanna Błońska z Sokołowa Podlaskiego – kurator pleneru.

Plener rozpoczęła jak co roku wystawa prac uczestników pleneru i zaproszonych do udziału w wystawie absolwentów Liceum Plastycznego w Supraślu. W dniu 3 lipca o godz. 18.00 w Galerii „Pod Plafonem”, odbył się jej wernisaż. Oprócz uczestników pleneru wzięli w niej udział: Janusz Debis, Andrzej Dworakowski, Krzysztof Koniczek, Krystyna Kunicka z Białegostoku, Jadwiga Załęska, Marek Chomczyk, Zbigniew Waszczeniuk, Genowefa Obuchowicz, Lila Wyszkowska z Supraśla, Waldemar Regucki z Protas, Anna Kaczor z Wejherowa, Katarzyna Słowińska – Zakrzewska z Kamieńczyka n/Bugiem.

Wystawa, która zgromadziła dwudziestu pięciu artystów, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Była obrazem różnych osobowości artystycznych. Dzięki temu była różnorodna. Złożyły się na to, także: tematy prac, nastroje, klimaty, jak również techniki; malarstwo (olejne, akrylowe, pastele) rysunek, grafika, tkanina, batik.

Zwiedzający mieli również okazje poznać i rozmawiać z artystami pełniącymi dyżury na wystawie.

Wystawę można było oglądać do dnia 9 lipca b.r.

Dobrze jest zanurzyć się
w czasie, który przeminął.
Dobrze jest dotknąć go.
obdarzyć uczuciem,
które nie przemija.
Dobrze jest podążać drogami,
które prowadzą dalej i głębiej.

Dobrze jest widzieć
te same i inne twarze.
Usłyszeć słowa już słyszane,
Bo tak wszystko się zaczyna,
i nigdy nie kończy.
Dobrze jest.

4.06.2019r. Joanna Błońska