Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zielona Gęś” w MBP

Uczestnicy spotkania

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zielona Gęś” działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego przebiegło jak zwykle w miłej atmosferze. Dyskutowano na temat przeczytanych książek. Omawiane pozycje różniły się znacznie pod względem treści i formy.

KsiążkaMniej niż nic” Elizabeth Kim, polecona do przeczytania przez Panią Krystynę Gajowniczek, wzbudziła duże zainteresowanie. Ta autobiograficzna powieść, potwierdza fakt, że okrucieństwo i przemoc dotyka ludzi na całym świecie.

Polecane przez klubowiczów były również: „Billy, kot który ocalił moje dziecko” Louise Booth – opowieść o dziecku z autyzmem, oparta na faktach i opisana przez matkę Frasera; „Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk, w której opisany jest realistyczny obraz współczesnej Polski, widziany oczami młodych ludzi.

Zainteresowanie wzbudziła także książka Agnieszki Dydycz „Dzisiaj należy do mnie”. Autorka stworzyła powieść o trudnych doświadczeniach, przykrych wspomnieniach, a jednocześnie o snach oraz nadziei i wierze w lepsze jutro.

Z kolei „Pokochawszy” Jerzego Bralczyka i Justyny Kirwil, to mądra i niezwykle inspirująca książka o miłości na poważnie i na wesoło.

Prowadząca spotkanie, zaproponowała pasjonatom zagadek kryminalnych oraz chcącym poznać tajniki pracy policji, książki: „Policjanci. Bez munduru” Katarzyny Puzyńskiej i „Punkt widzenia” Małgorzaty Rogali.

Pani Bogumiła Korbuszewska – Kierownik Działu dla Dorosłych – poleciła książkę wydaną przez naszą Bibliotekę, „Latynoska euforia z Hollywoodem w tle” Andrzeja Zbrożka, która z pewnością zainteresuje miłośników podróży, przygód, kina i dobrego humoru.

Wszystkie omawiane przez uczestników spotkania książki, można wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego. Kolejne spotkanie DKK 26.06.2019 o godzinie 17.00. Zapraszamy

foto: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zielona Gęś” w MBP - DSC 0085 1024x682