VII Sztafeta Niepodległości już za nami

Uczestnicy sztafety

W czwartek 23 maja po raz siódmy finiszowała w naszym mieście Sztafeta Niepodległości Śladami Księdza Brzóski. 64-kilometrowy bieg odbywa się co roku w rocznicę stracenia księdza i jego adiutanta, Franciszka Wilczyńskiego. Startuje z Placu Narutowicza w Łukowie, a kończy się w Sokołowie, pod pomnikiem księdza Brzóski.

Na terenie miast uczestnicy biegu rozwinęli biało-czerwoną flagę, z którą wbiegli na Plac Księdza Brzóski. Komandor sztafety, p. Wojciech Sobolewski, złożył raport Burmistrzowi Miasta. Przed złożeniem kwiatów pod pomnikiem głos zabrał jeszcze ks. Dariusz Stańczyk, proboszcz parafii w syberyjskim Tobolsku. Następnie udano się na mszę św. w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP. Uroczystości zakończyły się w Szkole Podstawowej nr 4 – wręczeniem pamiątkowych medali i projekcją filmu poświęconego 25-leciu szkoły.

Organizatorami biegu są Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej i Związek Harcerstwa Polskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Łuków, Burmistrza Miasta Łuków, Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski oraz Nadleśnictwa Łuków i Nadleśnictwa Sokołów Podlaski.