Sukcesy lekkoatletów z „Dwójki”

Uczniowie podczas zawodów

29 kwietnia reprezentanci „Dwójki” wzięli udział w I Kosowskim Festiwalu Biegowym.

Inicjatorem imprezy był Tadeusz Gąsiorowski, nauczyciel wf i pasjonat lekkoatletyki. We współzawodnictwie udział wzięło około 150 uczestników ze szkół podstawowych powiatu sokołowskiego. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań adeptów lekkoatletyki przywitali
i życzyli sukcesów: Burmistrz Miasta Kosów Lacki Jan Słomiak oraz dyrektor szkoły Grażyna Niemierka. Gościem specjalnym imprezy była Lidia Chojecka, medalistka mistrzostw świata, Europy i uczestniczka igrzysk olimpijskich. W ciepłych słowach pozdrowiła młodych lekkoatletów i wyraziła satysfakcję z tak licznego ich uczestnictwa. Wspomniała, że jej przygoda ze sportem zaczęła się od uczestnictwa w podobnych imprezach biegowych. Obecność gwiazdy lekkoatletyki i piękna słoneczna pogoda sprawiły, że uzyskano wiele wartościowych wyników. Nasi reprezentanci dostosowali się do wysokiego poziomu zawodów czego efektem było 16 zdobytych medali.

07.05 na stadionie OSiR i obiektach sportowych ZSCKR odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000m). Reprezentacja ”Dwójki” wywalczyła srebrny medal i uzyskała awans do etapu rejonowego.

15.05 w Siedlcach młodzi lekkoatleci wzięli udział w Międzypowiatowych Igrzyskach w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach rozegranych na stadionie MOSiR – u utrzymali wysoką dyspozycję z mistrzostw powiatu i zdobyli brązowy medal. Drużyna wystąpiła w składzie : Filip Bartosiak, Leon Miąskiewicz, Fabian Bojar, Igor Grabowski, Jakub Sikowski, Kacper Piekarski, Adam Komycz.

Po sukcesach w Kosowskim Festiwalu Biegowym i czwórboju lekkoatletycznym reprezentanci „Dwójki” podtrzymali dobrą passę w mistrzostwach powiatu. W zawodach rozegranych 13.05 w Kosowie Lackim, które były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw rejonu siedleckiego zdobyli osiem medali w konkurencjach indywidualnych i jeden w biegu sztafetowym 4x100m.

Wysoką formę z eliminacji lekkoatleci zaprezentowali podczas Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży, które odbyły się 17.05 w Siedlcach. W biegu sztafetowym 4x100m sprinterzy z „Dwójki” (K.Giziński, M.Kurach. B.Wilk, P. Norberczuk) zdobyli złote medale. Także na najwyższym stopniu podium rywalizację w pchnięciu kulą ukończył Kamil Żochowski, a Mateusz Kurach został wicemistrzem w biegu na sto metrów. Medaliści będą reprezentować szkołę i rejon siedlecki w mistrzostwach województwa mazowieckiego, które odbędą się 31.05 w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!