Koncert uczniów Szkoły Muzycznej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym

Uczniowie podczas koncertu

W ramach VI Międzynarodowego Kongresu Inkluzji Społecznej, jak również obchodów 50-lecia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim mieli przyjemność wystąpić w pięknej Sali Koncertowej Wydziału Humanistycznego przy ul. Żytniej w Siedlcach. 

16 maja 2019 roku o godz.17:00 spotkanie rozpoczęła Pani Ewa Nasiłowska – sekretarz rektora UPH w Siedlcach. Po przywitaniu młodych artystów i zebranych słuchaczy, Pani Dyrektor sokołowskiej szkoły muzycznej Aneta Mroczek przybliżyła historię szkoły i zapowiedziała wykonawców. Zebranym Gościom zaprezentowali się: Jan Kraska i Michał Sadłowski z klasy fortepianu Pana Piotra Szczepanika, Maciej Wyszyński z klasy skrzypiec Pana Tomasza Mirowskiego, Szymon Flisiuk i Olga Moczulska z klasy trąbki Pana Jarosława Wójcika, Jagoda Bazylczuk i Natalia Zielińska z klasy fletu Pani Katarzyny Grodzickiej, Mikołaj Kur z klasy gitary Pana Krzysztofa Stępnia, Kinga Urban i Zuzanna Zabadała z klasy fortepianu Pani Mai Rumockiej oraz Stanisław Sawicki i Adrianna Kryszczuk z klasy akordeonu Pani Martyny Chojnackiej. Muzyczne prezentacje wychowanków dopełnił krótki koncert w wykonaniu nauczycieli: pianistki Mai Rumockiej, flecistki Katarzyny Grodzickiej, akordeonistki Martyny Chojnackiej i gitarzysty Krzysztofa Stępnia.

Młodzi instrumentaliści nagradzani byli gromkimi brawami. Na zakończenie ciepłe słowa i gratulacje skierowały do uczniów Jej Magnificencja Rektor, prof. dr hab. Tamara Zacharuk oraz dr Beata Bocian-Waszkiewicz.

Społeczność szkolna Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim składa serdeczne podziękowania za zaproszenie i życzliwą atmosferę JM Rektor, prof. dr hab. Tamarze Zacharuk. To dla nas pierwszy tak poważny występ poza granicami naszego miasta. 50 rok akademicki siedleckiej uczelni, zaś dla uczniów sokołowskiej szkoły muzycznej pierwszy rok nauki. Jesteśmy dumni z postępów naszych wychowanków i życzymy kolejnych udanych koncertów.

Katarzyna Grodzicka