Kadetki MPKK SOKOŁÓW S.A. OSIR w finale Mistrzostw Polski do lat 16

Logo zawodów

Kadetki Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski czeka najważniejszy turniej w bieżącym sezonie – Finał Mistrzostw Polski do lat 16, który odbędzie się w dniach  15-19 maja w Sierakowicach k. Kartuz, gdzie awansowały po wygraniu turnieju półfinałowego w Rotmance k. Gdańska w dniach 26-28 kwietnia.

To czwarty finał z rzędu w Mistrzostwach Polski trenera Krzysztofa Iwańskiego z zespołami MPKK. Trzon zespołu kadetek stanowią zawodniczki, które w 2016 roku zdobyły V-ce Mistrzostwo Polski U14 i w 2018 roku brązowy medal Mistrzostw Polski U16.

W turnieju finałowym uczestniczyć będzie 8 drużyn. Zespoły rywalizować będą w 2 grupach systemem „każdy z każdym”. Ekipy, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupach zagrają półfinały „na krzyż”, a później zwycięzcy zagrają o tytuł Mistrza Polski, zaś przegrani o brązowy medal MP. Zespoły, które w grupach zajmą 3 i 4 miejsce zagrają odpowiednio o miejsca V i VII.

Uczestnicy i podział na grupy turnieju finałowego Mistrzostw Polski do lat 16 w Sierakowicach w dn. 15-19.05.2019 r.

Grupa A

UKS Bat Kartuzy

MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski

KKS Olsztyn

MUKS Poznań

Grupa B

UKS Lider Swarzędz

Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

UKS Trójka Żyrardów

GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański

Terminarz fazy grupowej Mistrzostw Polski U16 :

Środa 15.05.2019

MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski – KKS Olsztyn

Czwartek 16.05.2019

UKS BAT Kartuzy – MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski

Piątek 17.05.2019

MUKS Poznań – MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski


W dniach 26-28 kwietnia w Rotmance koło Pruszcza Gdańskiego sokołowskie kadetki wzięły udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Kobiet w koszykówce w kategorii do lat 16.

Podopieczne trenera Krzysztofa Iwańskiego w bardzo dobrym stylu pokonały kolejno :

MKS Kusy Szczecin 61:44,

GTS Pruszcz Gdański 60:37

RMKS Rybnik 111:36

Na uwagę zasługują rozmiary zwycięstw we wszystkich meczach oraz najlepszy bilans punktowy zdobyty przez nasz zespół spośród wszystkich półfinalistów Mistrzostw Polski (16 zespołów). Wyniki świadczą o sile zespołu i napawają optymizmem na przyszłość. Sokołowianki we wszystkich meczach przewyższały rywalki głównie przygotowaniem motorycznym, organizacją gry w ataku, a także agresywną obroną na całym boisku.

Organizatorzy docenili dokonania i umiejętności sokołowskich zawodniczek przyznając wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek w każdym meczu naszym reprezentantkom. Pamiątkowe statuetki otrzymały: w meczu z MKS Kusy Szczecin – Aleksandra Zając, z GTS Pruszcz Gdański – Zuzanna Lemieszek i z RMKS Rybnik – Martyna Stefańska. Główną nagrodę statuetkę MVP turnieju otrzymała także nasza zawodniczka Wiktoria Jastrzębska.

Wyniki turnieju ½ finału Mistrzostw Polski w Rotmance

MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski – MKS Kusy Szczecin  61:44 (12:19, 16:14, 17:4, 16:7) Skład i zdobyte punkty:  Wiktoria Jastrzębska 18, Aleksandra Zając 15, Zuzanna Lemieszek 12 (kpt), Martyna Stefańska 8, Oliwia Tryc 4, Marta Jurczak 4, Maja Olczak, Karolina Błońska, Gabriela Złotkowska, Julia Zalewska, Paulina Leszczyńska, trener: Krzysztof Iwański, asystent: Rafał Haponik, kierownik zespołu: Maciej Kowalczyk

MVP meczu: Aleksandra Zając (MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski)  

MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski – GTS Pruszcz Gdański  60:37  (21:10, 16:12, 11:5, 12:10)

Skład i zdobyte punkty:   Aleksandra Zając 11, Zuzanna Lemieszek 10 (kpt), Wiktoria Jastrzębska 9, Karolina Błońska 8, Martyna Stefańska 8, Marta Jurczak 6, Oliwia Tryc 4,  Gabriela Złotkowska 2, Maja Olczak 2, Paulina Leszczyńska, Julia Zalewska, trener: Krzysztof Iwański, asystent: Rafał Haponik, kierownik zespołu: Maciej Kowalczyk

MVP meczu: Zuzanna Lemieszek (MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski)  

RMKS Rybnik – MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski  36:111  (8:30, 11:23, 10:36, 7:22)

Skład i zdobyte punkty:    Zuzanna Lemieszek 18 (kpt), Aleksandra Zając 18, Martyna Stefańska 17, Maja Olczak 12, Gabriela Złotkowska 12, Julia Zalewska 10, Paulina Leszczyńska 7, Karolina Błońska 6, Wiktoria Jastrzębska 6, Oliwia Tryc 3, Marta Jurczak 2, trener: Krzysztof Iwański, asystent: Rafał Haponik, kierownik zespołu: Maciej Kowalczyk

MVP meczu: Martyna Stefańska (MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski)  

MVP turnieju ½ finału Mistrzostw Polski U16 K w Rotmance: Wiktoria Jastrzębska (MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski)  

Tabela końcowa grupy II półfinału Mistrzostw Polski U16

m drużyna pkt    mecze   zw. – por.    pkt. zd. – pkt. str.       różnica

1. MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski 6 3 3 – 0 232 – 117 +115

2. GTS Karol Rotmanka Pruszcz Gdański 5 3 2 – 1 181 – 148 +33

3. Europa Systems MKS Kusy Szczecin 4 3 1 – 2 173 – 178 -5

4. RMKS Rybnik 3 3 0 – 3 128 – 271 -143