Na stadionie już drugi etap prac

Prace remontowe na stadionie

Rozpoczęte w marcu na Stadionie Miejskim przy ul. Lipowej prace są już w fazie końcowej. Dla kibiców naszej miejskiej reprezentacji dobrą wiadomością będzie też, że prace przy systemie nawodnienia już się zakończyły.
Rozpoczęte w marcu prace polegały na wykonywania wjazdu na teren OSIR. Teraz zakończono prace na płycie głównej boiska. Plan robót zakładał dokończenie przebudowy stadionu, przeprowadzenie wszystkich niezbędnych i zaawansowanych prac, przebudowę płyty głównej z nawodnieniem i odwodnieniem.
Problemem było właśnie rozpoczęcie prac przy nawodnieniu. Jest ono niezbędne dla utrzymania w dobrym stanie trawy na płycie stadionu.
Do ogłoszonego przez Urząd Miasta przetargu zgłosiło się wprawdzie 4 oferentów. Jednak proponowane kwoty przekraczały kosztorys prac.
Przypomnijmy, na wykonanie prac dostaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki 820 tys. zł. i zgodnie z ustaleniami, miasto musiało przeznaczyć co najmniej drugie tyle. Stawki, jakich wykonawcy spodziewali się za wykonanie prac związanych z nawodnieniem były jednak zbyt wysokie.
Ostatecznie udało się wyłonić tańszą ofertę na wykonanie nawodnienia.
W pierwszym etapie wykonany został wjazd z kostki na teren OSiR i zmodernizowano monitoring.
Zakończono także prace na płycie boiska. Płyta boiska wykonywana była warstwami. Najpierw ułożono drenaż, potem agrowłókninę. Na niej pojawiła się warstwa piasku przepuszczająca powietrze i wodę. Na tym warstwa wierzchnia ziemi, na której została zasiana trawa.
Rozpoczęte wiosną prace to już drugi etap prac. Pierwszy, wykonany w 2017 r. polegał na budowie 400-metrowej bieżni z tartanową nawierzchnią i elementów infrastruktury sportowej. Powstała nowa rzutnia do pchnięcia kulą i skocznie do skoku w dal i wzwyż.
To kosztowało półtora miliona złotych.