Wiosna, ach to Ty…Leśna Kraina wita Wiosnę

Przedszkolaki w rezerwacie przyrody

Dnia 21. marca 2019 r. starsze  dzieci z Leśnej Krainy jako Mali Przyjaciele Lasu wyruszyły w marcowe przedpołudnie do Rezerwatu Przyrody „Śnieżyczka” na poszukiwania Wiosny. 
          W towarzystwie naszych przyjaciół z Nadleśnictwa Sokołów: Pani  Pauliny Zgierun i Pani Kingi Bobrykmogły podziwiać piękny pejzaż. Śnieżne dywany Śnieżyczki Przebiśnieg pośród gołych pni drzew, które o tej porze roku nie posiadają jeszcze liści, budzą wielki zachwyt. Dostarczają niezapomnianych wrażeń dla oczu spragnionych zieleni po długiej zimie. Przedszkolaki dowiedziały się ciekawych informacji na temat zwiastunów wiosny. Widziały  wiszące „wąsy” leszczyny, pękające pączki listeczków jarzębiny, wsłuchiwały się w radosny śpiew pierwszych wiosennych ptaków. Odwiedziły leśną „stołówkę” zwierząt, do której trafia karma przywożona zimą od naszych przedszkolaków. Dzieci wędrowały leśnymi drogami rozglądając się i cały czas szukając Wiosny.   

        Aż nagle zza drzew ukazała się piękna, słoneczna i wesoła Pani Wiosna niosąc kosz z kwiatami. Przywitała się z dziećmi radośnie i zaprosiła do wspólnej zabawy: odgadywania ulubionych wiosennych zagadek, zabaw ruchowych i sportowych konkurencji.

        Tradycyjnie już Mali Przyjaciele Lasu posadzili pamiątkowe drzewka – świerki. Takim wiosennym niespodziankom nie było końca. Odwiedzili nas Nadleśniczy Maciej Wójcicki i gospodarz Leśnictwa Repki Pan Mirosław Wiśniewski. Przedszkolaki z Leśnej Krainy udzieliły również wiosennego wywiadu dla Katolickiego Radia Podlasie.

Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i zadowolone z odnalezienia wiosny i czasu spędzonego na świeżym powietrzu.

W przedszkolu tego dnia witały wiosnę również młodsze grupy. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono, aby przywitać  niesamowitego gościa – Panią Wiosnę. Wesoła i radosna, z wspaniałymi niespodziankami odwiedziła dzieci z grupy „SŁONECZKA” i „KRASNALE”. W pięknym kolorowym stroju przyniosła nam wszystkim wiosenną pogodę.

       Pani Wiosna przygotowała dla naszych przedszkolaków ciekawe zajęcia, podczas których dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki, poznawały wiosenne rymowanki, wesoło bawiły się przy skocznych dźwiękach piosenek.

          Następnie dzieci udały się wraz z Panią Wiosną na spacer w poszukiwaniu pierwszych jej oznak. A tam kolejna niespodzianka! Pani Wiosna wręczyła każdemu przedszkolakowi zielony balonik. Na ustach dzieci malował się uśmiech. W końcu, kto nie lubi baloników?

Mamy nadzieję, że WIOSNA zagości u nas na dobre!!!