Wieczór poetycki Stanisława Florczaka w MBP

Uczestnicy spotkania

Kolejny wieczór w Klubie Literackim „ERATO”.

21 marca 2019 r. na spotkaniu prezentowana była twórczość Stanisława Florczaka – sokołowianina, członka Klubu Literackiego „Erato”. Czytane wiersze przeplatane były dźwiękami znanych utworów muzycznych, w oryginalnej aranżacji i układzie zespołowym na wielość instrumentów, w wykonaniu Zespołu Muzycznego ze Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach, pod kier. Michała Soszki.

Autor podzielił się z publicznością swoją poezją, w której porusza osobiste tematy takie jak: rodzina, miłość, tęsknota, pragnienia. Nie zabrakło również wierszy o rodzinnym mieście, o miejscach, które pragnie ocalić od zapomnienia. Do niektórych jego utworów muzykę skomponowali rodzimi muzycy: Radosław Świderski i Paweł Zakrzewski. Stanisław Florczak jest też autorem hymnu dla sokołowskiej Szkoły Muzycznej.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Hanna Lecyk wierszem pt. „Mury Biblioteki”. Pozostałe utwory poety zaprezentowali członkowie Grupy Teatralnej „Wiraż”: Paulina Krakowska i Mikołaj Rydzewski oraz pracownicy biblioteki: Grzegorz Gawrysiak i Piotr Rybak. Na zakończenie spotkania, prowadząca Bożena Mrozowska-Gozdołek, przeprowadziła wywiad z autorem wierszy, które licznie zgromadzona publiczność przyjęła z uznaniem, gratulując mu talentu i życząc dalszych sukcesów.