Spektakl ekologiczny „Mapa marzeń”

25 marca 2019r. w Sali kinowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim  zostało przedstawione niezwykłe przedstawienie ekologiczne dla dzieci zatytułowane:  „Mapa marzeń”.

W jednodniowym cyklu trzech spektakli wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły  podstawowe z terenu Miasta. Spektakl teatralno-ekologiczny pt.„Mapa marzeń” – interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej, poruszający takie tematy jak: zaśmiecanie przyrody, segregacja odpadów i ochrona środowiska.

Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Oprócz walorów artystycznych spektakl zawierał także bogate treści wychowawcze. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej  przypominającej najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.