Koncert Mikromusic w SOK!

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Mikromusic, który odbędzie się 27 marca o godz. 19:00.

W Sokołowie Podlaskim zespół wystąpi w składzie Acoustic Trio:

– Natalia Grosiak / wokal, Dawid Korbaczyński / gitara, Robert Szydło / gitara basowa

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Ich pierwszy singiel „Takiego chłopaka” osiągnął ponad 17 mln. wyświetleń na YouTube. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą.

Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards.

Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2018.

Najnowszy album „Tak mi się nie chce” zespół postanowił wydać samodzielnie: „Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań. Nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia”.

To najbardziej „piosenkowa” płyta Mikromusic w większości inspirowana muzyką lat 60-tych i 80-tych.

Bilety w sprzedaży w punkcie informacji SOK:

– 40 zł

– 30 zł ulgowe / dla uczniów i studentów za okazaniem ważnej legitymacji.

foto: Koncert Mikromusic w SOK! - mikromusic 724x1024