Dzieci wystartowały

Przedszkolaki na zawodach

Rozpoczęły się zmagania w ramach jedenastej już przedszkoliady organizowanej co roku przez sokołowski OSIR. Jak zwykle przyjechały do nas przedszkolaki z całego powiatu. Równolegle z Przedszkoliadą ruszyła rywalizacja w ramach Sokołowskich Szkolnych Igrzysk Dzieci.
Sześć dni po rozpoczętej 21 marca Przedszkoliadzie 2019 – 27 lutego – zostały otwarte Sokołowskie Szkolne Igrzyska Dzieci. Uczestnicy nie byli dużo starsi, ale w przypadku tej imprezy można było już wyczuć ducha rywalizacji. To już nieco inaczej, niż w Przedszkoliadzie, gdzie z zasady nie chodził o wygraną, ale o uśmiechy na dziecięcych buziach.
Zarówno Przedszkoliada, jak i organizowane niemalże równolegle Sokołowskie Szkolne Igrzyska Dzieci są organizowane przez sokołowski OSIR co roku i przyciągają placówki z miasta i powiatu.
– Uczestników nam nie brakuje, dobrej energii i dziecięcych uśmiechów też nie. Idea jest taka. Przedszkolaki nie walczą o miejsca na podium. Chodzi bardziej o dobrą zabawę. Inaczej sprawa ma się z dziećmi z klas I – III, gdzie wprowadzamy element rywalizacji. Są przyznawane punkty konkurencje – mówi dyrektor OSIR w Sokołowie Podlaskim Sławomir Chadaj.
W obu imprezach rozgrywki są podzielone na dni i etapy. Każdy kolejny etap wygląda inaczej. Pierwszy etap odbył się sali gimnastycznej. Drugi planowany jest na krytej pływalni, a trzeci – finałowy – na stadionie.
Najpierw rywalizują dzieci z miejskich przedszkoli, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, a potem z placówek na terenie powiatu.
Dzieci z radością pokonują przeróżne zabawne konkurencje. W tym roku hitem okazał się wyścig na platformie równoważnej.
Po uśmiechniętych buziach było widać było, że dzieci bawiły się dobrze i były zadowolone.
Organizacja tak dużych imprez to wymagające przedsięwzięcie. Ekipie OSIR pomagają wolontariusze z ZSZ nr 1 pod opieką Mileny Nowaszewskiej oraz Agnieszki Bocian.

W czwartek 21 lutego, odbył się I Etap Sokołowskiej Przedszkoliady 2019.
W hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej bawiło się 84 dzieci. Było wśród nich 42 dziewcząt i 42 chłopców, z 7 przedszkoli z terenu powiatu sokołowskiego: w Sabniach, Repkach, Nowej Wsi, Rozbitym Kamieniu, Jabłonnie Lackiej, Skibniewie.
II Etap Przedszkoliady odbędzie się w kwietniu na pływalni OSIR.
W środę 20 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej bawiło się 72 dzieci (36 dziewcząt i 36 chłopców) z 6 przedszkoli z terenu miasta Sokołów Podlaski. Były to sokołowskie Przedszkola: nr 2, 3, 4,5, Przedszkole Sióstr Salezjanek w Sokołówie i „Zerówki” przy SP4.

I Etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk Dzieci Klas I-III rozegrany został w środę 27 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego. Rywalizowało 60 dzieci – po 30 dziewcząt i chłopców. Był to dzieci z pięciu szkół z terenu miasta.
Najwięcej bo 31 pkt zdobyła SP nr 4. Na drugim miejscu, z 26 pkt była SP nr 2,
a na trzecim z 21 pkt SP nr 1. Na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja SP nr 6 z – 16 pkt, na piątym – SP Zespołu Szkół Salezjańskich, które zdobyło 14 pkt.
Następnego dnia, w czwartek 28 lutego odbył się I Etap Sokołowskich Szkolnych Igrzysk Dzieci Klas I-III.
W hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 bawiło się 48 dzieci (24 dziewcząt i 24 chłopców) z 4 szkół z terenu powiatu sokołowskiego, które ukończyły zestaw konkurencji w następującej kolejności : SP Sabnie (30 pkt), SP Repki (29 pkt), SP Bielany (27 pkt) i SP Nowa Wieś (19 pkt).
II Etap SSID również odbędzie się w kwietniu, na pływalni OSIR.
fot. OSIR