Nagłówki

Ogólnopolski certyfikat dla MP3

Certyfikat za naukę programowania

Miejskie Przedszkole nr 3 w Sokołowie Podlaskim otrzymało certyfikat udziału w II edycji ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” za upowszechnianie nauki programowania oraz nowoczesnego podejścia do edukacji.

Program ten ma na celu świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji. Organizatorem programu jest marka EduSense. Honorowy patronat nad projektem objął m. in. Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Nauka kodowania i programowania w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbywa się poprzez zabawę. W czasie realizacji zadań wykorzystywane są m. in.: krążki matematyczne i humanistyczne, mata edukacyjna „Kodowanie na dywanie”, kolorowe kubeczki, roboty Ozoboty, drewniane puzzle umożliwiające tworzenie tras, które musi pokonać Ozobot.

Dzieci w ramach programu wzięły również udział w konkursach, w których zdobyły nagrody rzeczowe dla przedszkola oraz certyfikaty:

  • w konkursie „Wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować” zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania,
  • w konkursie „100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować – podzielmy się radością kodowania”.

To nie koniec przygód przedszkolaków z kodowaniem, ponieważ kontynuują one swoje działania w III edycji programu „Uczymy Dzieci Programować”.