Ulicami naszego miasta przeszedł 3 Orszak Trzech Króli!

foto: Ulicami naszego miasta przeszedł 3 Orszak Trzech Króli! - DSC7665 300x199Już po raz trzeci, w niedzielę 6 stycznia 2019 r. przeszedł ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli.

Zgodnie z tradycją, Orszak rozpoczęła Msza Święta, która w tym roku odbyła się w kościele św. Jana Bosko o godzinie 9:00, by następnie wyruszyć około godz. 10:30 ulicami: Sadową, Magistracką, Kilińskiego i Wolności aż do Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Świętą Rodzinę grali w tym roku Anna i Kamil Maliszewscy oraz ich roczny synek Adaś.

Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za wspaniałe odtworzenie postaci Trzech Króli wraz z barwnymi świtami. Podziękowania również dla przedszkoli i szkół, trzech sokołowskich parafii oraz wszystkich mieszkańców miasta za stworzenie pięknych królewskich korowodów i wspaniałych przedstawień jasełkowych; dla władz miasta, policji i ochotniczej straży pożarnej za zadbanie o bezpieczeństwo Orszaku.

Inicjatorkami i koordynatorkami całego przedsięwzięcia były panie Agata Celińska i Małgorzata Wyszomierska – nauczycielki Zespołu Szkół Salezjańskich.

Mszy św przewodniczył i szedł w Orszaku wraz z mieszkańcami miasta Biskup Tadeusz Pikus, który na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Fot. Janusz Mazurek / Sokołowski Ośrodek Kultury