Przetarg na modernizację stadionu rozstrzygnięty

Sokołowski stadion zimą

To kolejne dobre wieści dla naszych piłkarzy, kibiców i wszystkich sportowców. Przetarg na modernizację płyty głównej stadionu został rozstrzygnięty.

Dotację na te prace w wysokości 820 tys. zł samorząd naszego miasta pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z budżetu Sokołowa mieliśmy przeznaczyć kwotę podobnej wielkości.
W planach była budowa płyty głównej, budowa boiska do piłki nożnej z trawy naturalnej z drenażem i częściową przebudową dojazdu do boiska, a także budowa monitoringu wizyjnego.
Przebudowa płyty miała obejmować nawodnienie i odwodnienie. Do przetargu zgłosiło się 9 oferentów.
Jak informuje burmistrz Bogusław Karakula, część przetargu poświęcona nawodnieniu została unieważniona. Rozstrzygnięta została pierwsza część przetargu, zakładająca budowę boiska do piłki nożnej z trawy naturalnej wraz z drenażem i częściową przebudową dojazdu do boiska oraz budowa monitorigu wizyjnego.
Unieważnienie części przetargu nie oznacza, że stadion nie będzie miał nawodnienia. Jest konieczne, żeby trawa na płycie nie wysychała latem. Zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Stadion z naturalną murawą musi być nawadniany.
Po unieważnieniu części przetargu dotyczącej nawodnienia okazało się, że koszt inwestycji wyniesie ok 1,2 mln zł z czego miasto dołoży ok 400 tys. zł, zamiast planowanych 800 tys. zł.
Prace rozpoczną się, kiedy tylko pozwoli na to pogoda. Chodzi o to, żeby piłkarze MKS Podlasie jak najszybciej mogli wrócić na swoje boisko.
To już drugi etap prac na stadionie. W 2017 r. został przeprowadzony pierwszy etap prac, Została zbudowana 400-metrowa bieżnia z tartanową nawierzchnią i elementami infrastruktury sportowej – skocznie do skoku w dal i wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą. Kosztowały półtora miliona złotych.
W połowie zostały sfinansowane dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kiedy się zakończyły okazało się, ze płyta główna stadionu nie jest równa. Jeden jej koniec jej wyżej od drugiego. Płyta została zerwana a miasto rozpoczęło starania o pozyskanie dofinansowania do jej modernizacji. Rozstrzygnięcie przetargu to jeden z ostatnich kroków dzielących nas od oddania do użytku nowej płyty.